Işıllı Işıksız Tabela

Küçük esnaf veya büyük şirketler fark etmeksizin bir yeni iş yeri açıldığında olması gereken ilk reklam aracı tabeladır. Çünkü tabelalar dükkân veya firmanın sloganı ve ismi ile yazılı olduğu için günümüzde küçük, büyük demeden her türlü firmanın olmazsa olmazı olarak kabul edilen bir reklam aracıdır. Tabelalar, hedef kitlenizle ilk teması sağlayacağınız, sizi anlatan, tanımlayan, ne yaptığınızı ve nasıl yaptığınızı anlatan görsel bir medyadır. Tabelanızın doğru seçimi çok önemlidir, unutmayın ki sizi yansıtmaktadır. Tabela çok çeşitli malzemelerden ve alt kalite çeşitlerinden üretilebilecek bir üründür.

Pleksi Kutu Harf

Plexi Glass(Pleksiglas) malzeme cam görünümü verdiğinden dolayı genelde iç mekânlarda kullanılır ama dış mekânlarda da tercih edilir. Plexi Glass (Pleksiglas) renk alternatifi fazla olan bir reklam ürünüdür. Bu malzemenin kesimi ve isçiliği paslanmaz ve alüminyum harflere istinaden daha kolaydır. Kullanıldığı alanlarda da çok sık bir görünüm meydana getirir. Plexi Glass (Pleksiglas) harf yapımında harf boyutları yüksek olduğunda kullanacağınız plexi glass’ın da kalınlığının yüksek olması gerekir. Örneğin 30cm. yüksekliğindeki bir plexi glass’ın kalınlığı en az 3mm olmalıdır ama 5mm kullanılmasını Fihr Reklam olarak tavsiye ederiz. Plexi Glass (Pleksiglas) malzemeyi daha önceki bölümlerimizde Plexi Glass (Pleksiglas) tabela yapımında görmüştük. Bu malzeme genelde Işıklı Kutu Harf yapımında kullanılır ve sonucu mükemmel denecek kadar etkileyici olur. Paslanmaz kutu harflerde ya da alüminyum kutu harflerde ışık direk ya da endirek olarak kullanılıyordu çünkü malzeme kör yani ışık geçirgen bir malzeme değildi. Plexi Glass’ ta ise durum çok farklı, Plexi Glass (Pleksiglas)malzeme ışık geçirgen bir reklam ürünü olduğundan içine döşenen ışık gece yandığında plexinin tüm yüzeylerinden belli olacaktır.

Paslanmaz Kutu Harf

Paslanmaz Kutu Harf tabelalarda çok sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Paslanmaz malzeme, krom harf olarak da adlandırılır, paslanmaz çeliktir. Bu malzemenin üretimi zor ve maliyetli bir iştir.

Alüminyum Kutu Harf

Alüminyum Kutu Harf uygulaması paslanmaz kutu harflerden daha uygun fiyatlı olduğundan tercih edilir. Yapılış sistemi Paslanmaz Kutu Harf ile aynıdır. Işıksız Kutu Harf sistemlerinde tercih edilmesi doğru olanıdır. Alüminyumun renk yelpazesi çok geniş olduğundan tercih sebebidir. Alüminyumu, var olan standart renklerinin haricinde elektrostatik boyama tekniği ile istediğimiz renge boyayabiliriz. Elektrostatik boyama ile tüm RAL kataloğunda bulunan renkleri alüminyumun üzerine uygulayabiliriz. Elektrostatik boyama, var olan alüminyumumuzun üzerine toz seklinde boya pigmentleri serpilir sonrada bu alüminyum fırına verilerek boyanın üzerine emisyonu gerçekleştirilir. Böylelikle alüminyum renginiz firmanızın kurumsal rengine kavuşmuş olacaktır.

Neon Harf ( Tabela )

Genel olarak bar, restoran, eğlence merkezleri gibi yerler için oldukça uygundur. Neon tabela yapımı, diğer çalışmalara nazaran daha fazla dikkat edilmesi gereken, ince işçilik isteyen yapıda oldukları için bu alanda profesyonel olmuş kişiler tarafından icra edilmelidir.

Led Tabela

Tabelaların yanı sıra teknolojinin nimetlerinden etkilenerek ortaya çıkmış led tabelalar, günümüzün en çok tercih edilen, görsellik bakımından oldukça ileri seviye ve müşterinin ilgi odağı olacak şekilde tasarlanan tabela modelleridir. Küçük ve büyük işletmelerin ortak kullanım tercihidir. Ayrıca diğer tabelalara göre vergilendirmesi düşük olduğundan, yüksek müşteri potansiyeline sahip olmak isteyen işletmeler için özel yapıldığında en çok tercih edilen tabela çeşitlerindendir.

Özellikleri

Tamamen esnek ve bükülebilir materyal .
Kesilerek birbirinden kolayca ayrılabilir küçük birimler.
Kendinden yapışkanlı esnek şerit PCB.
Kırmızı, Beyaz, Mavi, Sarı, Gün ışığı, Yeşil veya RGB renk seçenekleri, Kullanım Süresi: 100.000 saat, Kolay Montaj.
Kırmızı, Beyaz, Mavi, SaXrı, Gün ışığı, Yeşil veya RGB renk seçenekleri.
Maksimum ışık verimi, Düşük enerji sarfiyatı.

Çevre dostu.

Esnek Şerit Led 3 Chip’li.
Işıklı reklam tabelaları, iç mimari, dekorasyon, ışıklandırma uygulamaları için mükemmel seçim ve en önemli özelliği diğer Esnek Şerit LED’lerden farkı çok daha güçlü ışık vermesidir. Standart esnek şerit LED’lerin ışığının yetersiz kaldığı bölgelerde rahatlıkla kullanılabilir.

Kabartma Harf Kesim

Bu uygulama genelde iç mekânlarda kullanılır. Dekota(Forex)’nın derinliği yukarıda ki bölümlerde de incelediğimiz gibi 1mm , 2mm, 3mm, 4mm, 5mm, 8mm, 10mm, 15mm, 20mm, 30mm’dir. Bu malzemenin kalınlığı arttıkça fiyatlıda misli misli arttığından, çok kalın olanı fiyatının yüksekliğinden dolayı tercih edilmez. Dekota’nın bir kaç rengi vardır ancak genelde beyazdır, bu sebepten Dekota’dan kutu harf yapmayı düşünüyorsanız Dekota’nızı boyamanız gerekecektir. Dekota’nızı su bazlı boyalarla boyamanızı öneririz. Dekota, üzerine her türlü kimyasal boyayı kabul etmektedir. Kutu Harfinizin kalınlığını Dekota’nızın kalınlığı kadar yapıyorsunuz, yani diğer kutu harflerdeki uygulamayı yapmıyoruz; şeritler kesip dee kenarlarına yapıştırmıyorsunuz. Çok kalınlık verilemediğinden genelde iç mekânlarda kullanılır.

Yönlendirme Tabelaları

Yönlendirme tabelaları kamuların ortak kullanım noktalarında parklar ve iş merkezleri gibi bir çok yerde kullanılan adı gibi yön vermek amaçlı yaptırımlardır. Firmamız iç mekan yönlendirme tabela ve dış mekan yönlendirme tabelaları ile ilgili özel çözümler sunmaktadır. Bu tabelalarda kullanılan malzeme kalitesine göre fiyatlandırılır. Bu malzemeler alüminyum, vinil olabileceği gibi polikarbonda olabilir. Örneğin alüminyum tabela boyanarak üstüne dekupe edilen yazı karakterlerinden meydana gelir.

Totem & Pilon Tabela

Pilon tabelalar genel olarak totem tabelalara benzese ve karıştırılsa da birbirinden ayrı iki tabela çeşididir. Totem tabelalar tek veya çift ayak üzerine kurulan tabelalardır. Pilon tabelalar ise daha yekpare düz bir yüzey şeklinde kullanılır.
Totem tabelalarda tek bir firmaya ait ürün veya hizmetin reklamı yapılırken pilon tabelalarda birden fazla firmanın ismi yer alabilir. Genellikle alışveriş merkezlerinde veya benzin istasyonlarında kullanılan ve reklamdan ziyade firma isimlerinin yer aldığı tabelalardır.
Pilon tabelalar istenildiği kadar büyüklükte tasarımı yapılabilir. Çift taraflı da kullanılan bu tabela çeşitleri dış mekan reklam araçları arasındadır. Üretim malzemesi genellikle paslanmaz çelik veya kromdur.

Sohbete Başla
İletişime Geç
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?