Vinil – Branda Baskı

Açık hava reklamcılığının en yaygın uygulamalarından bir tanesi olan branda afişler uzun yıllardır kullanılan bir reklam ürünü. PVC branda üzerine özel baskı teknikleriyle istenilen ebat ve biçimlerde uygulanan baskı çalışmadır. Branda (vinil – vinyl) malzeme PVC türünde organik bileşikli bir malzemedir. Dayanıklı, hafif ve üzerine dijital baskı yapılır oluşu, Vinil’i bir çok alanda kullanıma sunar.

Folyo Baskı

Reklamcılık sektörünün en gözde ürünlerinden bir tanesi de folyo baskılardır. Folyo baskı, çok sağlam ve büyük ebatlarda etiketler olarak düşünülebilir. Bir tarafı istenilen baskıda diğer tarafı ise yapışkan yüzeye sahip folyoların bu kadar yaygın kullanılmalarının sebebi duvar, cam, metal gibi çok çeşitli yüzeylere uygulanabilmeleri, uzun kullanım ömrü ve ebatlarının farklı ihtiyaçlara uygun oluşudur. En büyük özelliği arka yüzeyinin yapışkan olması olan folyo, dış mekân dijital baskılarda en çok kullanılan malzemedir. Dış mekân dijital baskılarda kullanılmanın yanında iç mekân dijital baskılarda da kullanılabilmektedir. Folyo baskı, yapışkan özelliği nedeniyle dış mekânlarda, açık alanlarda yapışmaya uygun yerlerde ve farklı yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir. Cam, levha, dakota, fotoblok, sunta gibi bir şeyler yapıştırmaya müsait zeminler üzerine yapıştırılarak uygulanabilmektedir. Folyo baskının tercih edilmesinin en önemli özelliği yardımcı bir malzemeye ihtiyaç duymadan kullanılabilir ve uygulanabilir olmasıdır.

One Way Vision (Delikli Folyo )

One way vision (tek taraflı görüntü), adından da anlaşılacağı gibi, bir taraftan görüntü olanağı veren dijital baskı malzemesidir. Camlara uygulanan, one way vision baskı ile camın bir tarafında baskı yapılan görsel görülebilirken, bir tarafından bir şey görülememektedir. Genellikle bina cephe giydirmede kullanılan ona way vision baskı, dış alandan bakıldığında baskısı yapılan görsel görülür, binanın içi görünmez. Binanın iç tarafından bakıldığında ise, dijital baskı yokmuş gibi, dışarısı görülebilir. Arkadan gelen ışığın çok kuvvetli olması durumunda görüntü kalitesinde düşme yaşansa da, normal şartlarda %80’in üzerinde görüntü kalitesi vermektedir. İçeriden dış alana bakıldığında ise %15-25 oranında bir görüntü kaybı ile dış alan net olarak görünür.

Mesh Vinil ( Delikli Vinil )

Mesh Vinil delikli olması özelliği ile bina cephelerinde ve özellikle cephe tadilatlarında koruma görevi yerine getirirken üzerine yapılan dış mekan dijital baskı ile reklam amaçlıda kullanılabilen bir üründür. Vinil’in delikli olma özelliği sayesinde hem rüzgara karşı dayanıklıdır hem de içer’den bakıldığında dışarıyı görebiliriz.

Afiş & Poster

Baskı da kullanılacak malzeme adedi yüksek ise ofset baskı, kullanılacak malzeme az sayıda ise dijital baskı yaptırmak daha avantajlı olacaktır. Yüksek kalitede olan posterler istiyorsanız, baskı makinelerinin de çözünürlüğü yüksek olan makineler olması gerekir. Posterlere uzaktan bakıldığında herhangi bir hata görmeniz zordur. Aynı zamanda yakından da bakıldığında hatasız, net ve kaliteli bir görünüm olması gerekir. Bu baskı türünün bir kullanım alanı da insanların sevdiği kişilere özel yaptırdıkları posterlerdir. Sevdiğiniz kişinin resmini baskı merkezinde özel bir kağıda bastırarak etrafına da özel desenleri olan çerçeve ile kaplatarak hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.
Teknolojinin sağladığı bütün yararlardan faydalanmak gerekir. Poster baskı da bunun en iyi göstergesidir. İnsanlara farklı görünecek, dikkat çekecek, zihninde ayrı bir yer edecek olması diğer baskı türlerinin önünde olduğunun kesin göstergesidir.

Canvas Baskı

Canvas baskı ressamların tablo yapmakta kullandığı tuval’ere montaj edilmiş, tuval bezine dijital baskı makineleri ile yapılan baskıya verilen genel isimdir. Tuvallerde en önemli husus bezin kalitesidir. Tuval üzerine yapılan resmin kalitesi için öncelikle kaliteli bir tuval bezi seçilmesi en önemli husustur. Bu sebeple dijital baskı için üretilen tuval bezlerinin’de aynı şekilde yüksek kalitede olması, üretilecek ürünün ilerleyen zamanlarda sorun çıkartmamasını sağlamaktadır.

Kumlu Folyo

Kumlu folyo genellikle ofislere ayrı bir hava katması amacı ile yapılan reklam faaliyetleridir. Vektörel olarak tasarlanan logolar, geometrik şekiller veya çizgiler makinalarda kesildikten sonra cama uygulanır. Kullanım amacı güneş ışığından tasarruf ederken dik gelen ve göz alan ışınlara karşı filtreleme görevi yaparak göz almasını önler ve ortalama %90 içeriye ışık alarak içeriyi karartmaz. Kumlu folyo diye tabir ettiğimiz folyolar buzlu cam normundadır. İçerideki kişiler çok flu şekilde görünür. Asla net belli olmaz.

Transparan Folyo ( Şeffaf Folyo )

Şeffaf folyo, adından da anlaşılacağı üzere folyonun şeffaf olanına verilen isimdir. Kullanımının rahat olması ve uzun ömürlü olmasının yanında, uygun şeffaf folyo fiyatları ile sunulması sayesinde tercih edilir. Arka yüzeyinin yapışkanlı olması bu folyo baskı çeşitinnin tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri olmaktadır. Yardımcı bir malzemeye ihtiyaç duymadan kullanılabilir ve uygulanabilir. Folyo PVC esaslı bir malzemedir. Folyolar m2 başına gram ağırlığı (m2/gr), PVC özelliği, yapışkanlık kalitesi ve mikron kalınlığına göre sınıflandırılabilir. Bu sınıflandırmaya göre farklı kalite özelliklerine sahip olmaktadırlar. Şeffaf folyo baskı nerede kullanılır? Özellikle cam yüzeylerde kullanılır. Mağaza vitrinlerinde arkasını neredeyse net bir şekilde göstermesini sağlar. Şeffaf folyo baskı dış mekanda kullanımının yanı sıra, iç mekanda da kullanılabilmekte olan bir malzemedir. Cam, pleksi, gibi yapıştırmaya müsait tozsuz ve temizlemiş zeminler üzerine uygulanabilmektedir.

Sohbete Başla
İletişime Geç
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?